You are hereSportovní den pro seniory 6.10.2022 / Odpovědět na komentář

Odpovědět na komentář

Sportovní den pro seniory 6.10.2022 sticky icon

By alena - Posted on 19 Říjen 2022

Ve čtvrtek 6. října 2022 se uskutečnil již tradiční Den pro seniory. Zázemí má tato akce v otrokovické sokolovně. Tentokrát jsme připravily pro účastníky milé překvapení. Zavítala mezi nás Mgr. Lenka Fasnerová, fyzioterapeutka a provozovatelka Centra pohybu v Olomouci. Díky této skvělé ženě máme na naší sokolovně opravdu profesionální vybavení. Na její doporučení jsme pořídily trampolínky, flexi-bary (vibrační tyče), smovey (vibrační kruhy), woudie (houpací prkna). Všechna tato náčiní využíváme pro naše cvičence, samozřejmě po důkladném zaškolení od Lenky. Ovšem to překvapení se netýkalo tohoto náčiní, ale aktivního předvedení disciplíny Line dance. Line dance je velmi příjemný taneční směr pro každého v každém věku, ke kterému nepotřebujete partnera. Sami si tak můžete tančit dynamickou Polku nebo Swing, vznešený Waltz, vášnivou Chachu nebo třeba moderní Funky. Tančit můžete jen tak pro radost nebo přidat techniku a účastnit se soutěží. Obojí je o radosti z tance. Při tanci zapomenete na všechny starosti, tanec je jako droga a navíc získáte i nové přátele. Plný sál otrokovické sokolovny zažil tuto radostnou hodinu. Lenka nás naučila tři choreografie, jedna z nich byl i Twist a přála bych vám vidět, jak jsme to „rozjeli“ (účastnili se i muži).

Další hodinu připravila Magda Vaclová a cvičilo se na trampolínkách využitých jako balanční podložky. Toto cvičení má nejen pro seniory velký význam. Zpevňuje hluboký stabilizační systém, a tak předcházíme pádům, zvyšujeme soběstačnost.

V závěru cvičila Zdenka Kymlová se smovey na židlích. Smovey opět zpevňuje vnitřní svaly, také uvolňuje ztuhlé klouby a léčivé vibrace uvolní i šlachy a fascie. Je to pomůcka, která byla vyvinuta v Rakousku pro nemocné Parkinsonovou nemocí, ale našla využití u všech věkových vrstev. Se smovey vyráží i skupinky turistů, používají je místo holí na nordic walking, a tak se chůze stane mnohem vydatnější.

Byl čas také na popovídání u kávy. Účastníci si opět ověřili, že náš oddíl Sport pro všechny při TJ Jiskra Otrokovice,z.s. nabízí opravdu pro všechny vhodné pohybové aktivity.

Děkujeme sociálnímu odboru Zlínského kraje za finanční dotaci na cvičení seniorů.

Náš rozvrh naleznete na Facebooku Sokolovna Otrokovice, také je vyvěšen na dveřích sokolovny. Přijďte si k nám nezávazně vyzkoušet, který druh cvičení vám bude vyhovovat.

Těšíme se na vás.

Zdenka a Magda